Google+ Followers

niedziela, 30 czerwca 2013

POROZMAWIAJMY O LICZBACH: Kiedy Dwójka mówi do Jedynki: Nie jesteś sam!...Kiedy Dwójka mówi do Jedynki: Nie jesteś sam!...

Ile można tłuc się samotnie po wyłonieniu się z przestrzeni nieokreśloności? Męska, przebojowa, egocentryczna Jedynka ma towarzystwo. Kiedy wysyła zapytanie w przestrzeń, uzyskuje odpowiedź potwierdzającą, że ktoś oprócz niej istnieje. Trwa więc dialog:

Raz! – Dwa.

Ja jestem! – Jestem z Tobą.

Ja mówię! – Słucham Cię.

Ja idę! – Idę z Tobą.

Ja pytam! – Odpowiadam.  Itd.

Jedynka dumnie wyprężona, śmigła i dynamiczna, przy niej Dwójka, jak człowiek w przyklęku, z pochyloną kornie głową, w zamyśleniu, oczekiwaniu...

Astrologia kojarzy liczbę 2 ze znakiem BYKA. Byk nosi na rogach węża, znak mądrości. Trzeba mieć mądrość - obudzonego WĘŻA - w swoim sercu.

Nie jest łatwo wychować dziecko Dwójeczkę. Trzeba bardzo uważać, aby niczego na nim nie wymuszać. Trzeba czuwać, by samo dla siebie wszystko wybierało, samo o wszystkim decydowało. W przeciwnym razie wychowamy apatycznego człowieka bez inicjatywy, bez wyrazistej osobowości, uzależnionego krańcowo od czyjejś akceptacji.

Mamy już 1 i 2, dwa aspekty/bieguny jedynej całości. Liczba 2 jest symbolem drugiej osoby dialogu, a także połączenia Mądrości  i Miłości reprezentujących pierwiastki męskie (odwagę, wolę, intelekt) z kobiecymi (słodyczą, dobrocią, współczuciem), energią dodatnią i ujemną.

Pozytywna Dwójka oznacza posiadanie męskich, agresywnych cech liczby 1 na równi z miękkimi, kobiecymi stronami charakteru.

Owocem takiej współpracy jest tendencja do współdziałania, zbierania informacji, statystyk, a także - talent pedagogiczny.

Osoby obdarzone tą wibracją charakteryzuje pracowitość, słodycz, łagodność, harmonia, dostosowanie się, czar, dyplomacja, przyjaźń, wrażliwość, gotowość do współpracy z innymi i dla innych. Wysoko rozwinięta Dwójka to bardzo rozwinięta duchowość, szacunek dla bliźniego, wsłuchiwanie się w drugiego człowieka

Dwójka negatywna to zamiłowany krytyk, a właściwie – krytykant. Szuka dziury w całym z zapałem godnym lepszej sprawy. Bardzo troszczy się o to, co inni pomyślą lub powiedzą na jego temat. Jest to często pozer uzależniony od pochlebstw ze strony otoczenia.

Takie osoby są z reguły chwiejne, niestabilne, wiecznie niezadowolone, często apatyczne i niechlujne.

W skrajnych przypadkach dochodzą do głosu cechy określane jako demoniczne: okrucieństwo, podłość, kłamstwo, skrajny pesymizm.

Zdarzają się także cechy z pogranicza: obojętność na wygląd zewnętrzny, bezwolność, lenistwo.

Jeżeli urodziłeś/aś się w 2. dniu miesiąca:

No cóż! Nie dość, że cały/a w emocjach, to do tego dochodzi duża nerwowość, a wszystko to podlane gęstym sosem roztargnienia! Otoczenie wywołuje u Ciebie silne reakcje emocjonalne, z dużą dozą nerwowości. To właśnie Ty pożegnasz się i za chwilę wrócisz po zapomniane rękawiczki, prawie pocąc się z wrażenia, jak to zostanie odebrane. Kiedy wyjdziesz i zrobisz uff! - zauważysz, że wziąłeś nie te. Rozpacz! Ale nie przejmuj się! Lubią Cię, naprawdę Cię lubią! Twoi przyjaciele dadzą się pokroić za Ciebie, a jeśli coś Ci się stanie, wszyscy solidarnie zorganizują Ci pomoc. Masz dar nawiązywania kontaktów i wzbudzasz zainteresowanie swoją osobą. Uwielbiasz, kiedy dobrze się o Tobie mówi. Ale jeszcze bardziej i nawet nader wszystko pragniesz miłości, chcesz być bardzo kochany/a rozumiany/a i aby ciągle zapewniano Cię o tym – poprzez czułe słowa, gesty, upominki, kwiaty... . Wtedy jesteś gotowy/a, by zrobić wszystko po to, by zasługiwać na tę miłość...

Często jednak ogarniają Cię stany frustracji. Nie powinieneś/nie powinnaś przebywać w środowiskach przygnębiających, uciekaj od takich tematów i ludzi jak najdalej.

Uwielbiasz komfort materialny, ale jakoś nie umiesz wykrzesać z siebie ani siły, ani dodatkowej motywacji, by na to ciężko zapracować. Twoja subtelna natura nakłania Cię w kierunku muzyki i poezji.

Liczba 2 jako litera B

Litera ma kształt zamknięty, jakby osłaniała rękoma swoje dwa wstydliwe brzuszki.

Jeśli Twoje imię rozpoczyna się od litery B:

Intuicja to Twój największy atut. Jesteś osobą wrażliwą, nawet marzycielską, a jednocześnie zorganizowaną, mądrą, samowystarczalną, niezależną i ... skrytą. To Ciebie poślą szefowie na trudne negocjacje, bo jesteś w tym po prostu dobry/a. Jeśli trzeba będzie w domu coś naprawić, nie zastanawiasz się, co kupić i nie biegniesz do sklepu, tylko wyszukujesz potrzebne elementy z tego co masz w domu i działasz.

Liczba 2 jako litera T:

Nie jest łatwo z tą literą, ponieważ sygnalizuje ona życie w nieustannym napięciu i zdenerwowaniu, ciągłe poświęcanie się i znoszenie cierpień oraz bardzo mocno rozwiniętą samokontrolę. Mowa jest tu o pozytywnym T.

 Jeśli Twoje imię rozpoczyna się od litery T:

To już jest sygnał powołania w wymiarze duchowym. Takie osoby, o ile realizują się po jasnej stronie Mocy, dużo pracują nad doskonaleniem siebie, dlatego cenią ciepło i zacisze domowego ogniska. Masz silne poczucie z innymi, czy to jest rodzina, czy przyjaciele, znajomi, sąsiedzi...  Możesz być krytycznie nastawiony. Uwielbiasz samodzielnie badać różne kwestie i lubisz wyzwania losu.
Liczba 2 jako liczba JAKO LICZBA PRZEZNACZENIA:                                                                     ZBLIŻENIE                                                                                                                                                       
Suma liczb Twojej daty urodzenia daje 2 (po sprowadzeniu do jednej liczby).

Dla Ciebie najbardziej wskazane jest uczenie się sztuki dyplomacji, jesteś po to, by jednać i łączyć ludzi. PRZYJAŹŃ i ŁĄCZENIE to dwa priorytety Twojego życia.

W pracy zwracaj uwagę na szczegóły, wyrabiaj w sobie cierpliwość. Naucz się łagodności                      i poszanowania uczuć innych ludzi. Wybaczaj przyjaciołom. Zrozum, że rozdając, człowiek mnoży, dzieląc się, też mnoży.

Szanuj swoich przyjaciół, bo to właśnie oni uratują Cię w trudnych chwilach. Nie przywiązuj się do przedmiotów ani jakichkolwiek wartości. Ty jesteś po to, by uspokajać, wszystko wybaczać, w imię prawdy, że jesteś cząstką współżyjących.

Twoim żywiołem jest WODA – woda rozumie, rozpuszcza, przekazuje, tworzy, milczy...

Wskazane są dla Ciebie miejsca, gdzie jest w pobliżu woda.

Jesteś tutaj po to, by śpiewać swoją pieśń życia w duecie bądź w chórze, wsłuchując się w głosy współtowarzyszy, patrząc na ręce dyrygenta i wczuwając się w rytm i linię melodyczną śpiewanego utworu – i niech Cię to cieszy...

Anna Małgorzata Bogusz