Google+ Followers

niedziela, 29 września 2013

POROZMAWIAJMY O LICZBACH – 6


POROZMAWIAJMY O LICZBACH – 6
 
 

Spokojna i zadowolona, ponieważ rodzi się w domu pełnym obfitości lata. Jest pracowita, dokładna, nawet drobiazgowa, zapobiegliwa. Oczy ma bystre, nic się przed nią nie ukryje. Widzi, co się dzieje w jej domu i u sąsiadów także … Ciepła i opiekuńcza, budzi zaufanie. Jest to energia Panny, więc można jej być spokojnym, że nie zmarnuje plonów naszej ciężkiej pracy…

6

Na początek, jak zwykle … spójrzmy na kształt liczby: dolna część lekko oparta na ziemi robi wrażenie, jakby mogła kręcić się wokół swojej osi, dzięki czemu nic nie umknie uwadze naszej Szósteczki.  Górna część jakby pochylona lekko ku dołowi, ale gotowa i otwarta na przyjęcie energii i wiedzy z wyższych poziomów. Ciężar dolnej części jakby przytwierdza ją do podłoża, do spraw materialnych, lecz ta jej część wypełniona jest światłymi ideami, szczytnymi zasadami, wiedzą i mądrością, po którą chętnie sięga do tego swojego skarbczyka, by dzielić się nią z każdym, kto zechce wysłuchać… a czasem nawet wbrew woli tej osoby… 

Liczba 6 symbolizuje wysoce rozwiniętą duchowość. Uważana jest za symbol mistycyzmu, natchnienia, idealizmu. Kojarzy się ją z talentem pedagogicznym, zamiłowaniem do filantropii, ciepłem i opiekuńczością.

U Pitagorejczyków Szóstka jest symbolem zaślubin i znakiem życia. Liczba ta istotnie sprzyja ślubom i harmonijnym związkom partnerskim.

 

Czym charakteryzuje się pozytywna Szóstka?

Przede wszystkim nikomu tak nie zależy na harmonii, zgodzie, dobrobycie i zdrowiu wszystkich członków rodziny, jak Szóstce. Jest to prawdziwy strażnik miru domowego, wspaniały mediator i ukoiciel wszelkich niepokojów.

Obdarzona talentem pedagogicznym pomoże w lekcjach, a jako nauczyciel jest niezastąpiona, okazując życzliwe nastawienie, metodyczne podejście, rzetelność i wolę przekazywania wiedzy w sposób zrozumiały i dostosowany do poziomu i możliwości uczniów.

Świetny z niej pracownik społeczny, z charyzmą serca pełnego współczucia, a jednocześnie praktycznym podejściem do sedna spraw, czyli sposobów okazywania pomocy.

Mamusie Szóstki charakteryzują się bardzo silnym instynktem macierzyńskim. Bywa, że poświęcą wszystko, nawet swój własny rozwój, byle tylko ich maleństwom nie stało się nic złego, by wychować je na prawych, uczciwych i wykształconych ludzi.

Pozytywna Szóstka to wierny małżonek/małżonka, oddany/a całkowicie swojej rodzinie i przyjaciołom, którzy kochają ją za jej czuwanie (mniej lub bardziej dyskretne) nad ich dobrostanem. Jej energia i zapał udziela się innym. Elokwencja, wręcz dar krasomówstwa czyni z Szóstki osobę wyznaczaną do wygłaszania mów okolicznościowych, zresztą ona kocha mówić, czasem trzeba jej pokazywać zegarek lub dawać znaki, że ‘time’s over’, by zakończyła swoją całkiem interesującą, lecz przydługą perorę.
 

Piękno osobowości sygnowanej liczbą 6 przejawia się jej w ogromnej miłości do Rodziny i dążeniu do harmonii w relacjach międzyludzkich. Mało kto tak dba o dom, jak Szóstka, przejawiając zorganizowanie, odpowiedzialność, zapobiegliwość i umiłowanie czystości i porządku, co przy jej zmyśle estetycznym sprawia, że miejsce jej zamieszkania  tchnie ciepłem, porządkiem i jest chętnie odwiedzane przez gości, których nie tylko cieszy ładnie urządzone wnętrze, ale i wyśmienity poczęstunek, którym raczy ich dobra gospodyni, szczęśliwa, że ma się z kim podzielić swoim szczęściem.
 
 
 
 
Wyrozumiały z niej przyjaciel, wysłucha i na pewno doradzi, jest sprawiedliwa, słowna i honorowa, a jej idealizm potrafi  natchnąć tych, którzy żyją z oczami utkwionymi w ziemi.                                                        Talenty przejawia liczne: kocha muzykę, bardzo często posiada dar uzdrawiania, w ogóle ma zamiłowanie do chronienia ludzkiego zdrowia (Włóż szalik, bo dziś jest zimno!). Jest to poza tym wspaniały społecznik, oddany swojej bezinteresownej pracy na rzecz środowiska, w którym żyje, począwszy od najbliższych sąsiadów a skończywszy na zasiadaniu w różnych stowarzyszeniach oraz instytucjach użyteczności publicznej itd.
 

Czas przejść do mniej wdzięcznego tematu, czyli do negatywnego aspektu tej liczby. Bywa, że cechy pozytywne i negatywne tej samej liczby mieszają się w ramach jednej osobowości, trzeba więc być bardzo uważnym wobec siebie, by nie popadać w samozadowolenie, jakże charakterystyczne dla cienistej strony charakteru Szóstki. Zatem:

Czym charakteryzuje się negatywna Szóstka?

Tu już nie czujemy ciepełka, natomiast uderza nas apodyktyczność i narzucanie swojej woli, bez uwzględnienia naszego punktu widzenia. Taka osoba interesuje się na ogół tylko sobą, zawsze ma rację (i tylko ona -). Wiecznie strapiona poddaje się troskom i zmartwieniom. Jej upór i wręcz zaślepienie sprawia, że traci przyjaciół, którzy czują się traktowani przez nią przedmiotowo, tym bardziej, że mają jej dość ciągłego oczekiwania pochlebstw i pochwał z ich strony.

Negatywna Szóstka to lęki – najczęściej nieuzasadnione, czasem przechodzące w fobię. Potrafi też nieźle zaszkodzić, kiedy miesza się w cudze sprawy. Jeśli współczuje, z reguły pomaga w taki sposób, na jaki jej się wydaje, że będzie dobry, nie uwzględniając potrzeb i oczekiwań drugiej strony. Wymyśla przeszkody, upada na duchu, pracuje bez ochoty, często jest niewolnikiem swojej rodziny poprzez pojmowanie swoich powinności domowych jako poświęcenia… albo domowym tyranem.

W skrajnych przypadkach przejawia: cynizm, egoizm, podejrzliwość.

W środku tej skali znajduje się zmęczona nawałem obowiązków istota, wręcz „kozioł ofiarny” swych najbliższych, zaniedbana, zapominająca o swoich potrzebach.

Uffff! Dość tego wyliczania! Zawsze psuje mi się humor, gdy wyliczam negatywne aspekty liczb.  Człowiek jest piękną, dobrą, doskonałą pod każdym względem Istotą Światła, a te wszystkie wady, uczynki słabości, agresja i egoizm to dodatki w drodze powrotnej do Źródła, ciężarki przywieszone do stóp, abyśmy tym lepiej wytrenowali swoje siły i zyskali pełne poznanie, na czym polega dualność                          i czego nie powinniśmy robić w świecie, o którym marzymy i do którego zmierzamy.

Jeśli urodziłeś/aś się 6. dnia miesiąca:

Kiedy Cię chwalą, rośniesz jak na drożdżach, życie staje się piękne. Gorzej jest, kiedy usłyszysz słowa krytyki, ból jest wtedy nie do zniesienia…  Bardzo potrzebujesz towarzystwa, ale najczęściej upatrujesz sobie jedną osobę, by ją faworyzować,  podziwiać, ale po pewnym czasie, nawet bez konkretnego powodu, zmieniasz ją na inny obiekt uwielbiania.

Dzieje się tak dlatego, że pcha Cię w życiu przymus poszukiwania, ale Twoje otoczenie nie rozumie tego. Dzieci (swoje i cudze) kochaszi, dajesz im to, czego potrzebują, ale  nie są one dla ciebie najważniejsze w życiu, pomimo silnego instynktu macierzyńskiego i „tacierzyńskiego”.

Drogi Szóstkowiczu/Szóstkowiczko, uwierz w to, że Twoim życiem kierują potężni opiekunowie z wyższych wymiarów, więc nie obawiaj się o zaspokojenie Twoich potrzeb materialnych. Rób, co do ciebie należy, ale ufaj także w opiekę Niebios!     

Twój umysł jest sprawny, posiadasz mądrość, ale Twój intelekt im nie dorasta. Możesz odnosić sukcesy w zawodzie aktorskim, tym bardziej, że posiadasz zmysł naśladowczy.

Najlepiej sprawdzisz się w pracy, trzymając się jednej firmy przez całe życie. Cechują cię duże zdolności artystyczne i literackie. (Jeśli pierwszą litera twojego imienia jest „O”, powinieneś/powinnaś wyżywać się w sztuce.) Nie przepadasz za zdobyczami cywilizacji, a właściwie za  jej skutkami ubocznymi, ale kochasz życie wygodne. Dbaj o to, by wokół ciebie zawsze byli ludzie.

 

Jeśli zredukowana do jednej liczby suma liter Twojego imienia (imion) i nazwiska daje liczbę 6:

Zamieszczam tabelkę, by ułatwić samodzielne przeliczenie:

Literom A, Ą, J, S, Ś - 1.

Literom B, K, T - 2.

Literom C, Ć, L, Ł, U - 3.

Literom D, M, V - 4.

Literom E, Ę, N, Ń - 5.

Literom F, O, Ó, X - 6.

Literom G, P, Y - 7.

Literom H, Q, Z, Ż, Ź - 8.

Literom I , R - 9.

(Źródło: Wikipedia)Jesteś osobą zrównoważoną, spokojną, potrafiącą się przystosować. Kochasz zacisze domowe a szczęście w partnerstwie jest dla ciebie bardzo ważne. Masz dar uwodzenia… Cechuje cię lojalność, wierność i niezawodność, chociaż bywa tak, że Szósteczka zawiedziona partnerem robi sobie skoki w bok! Dbasz o zdrowie i z reguły je masz. Jesteś dobrym przyjacielem i wspaniałym ojcem lub matką. Wieczory spędzone przy kominku  z ukochaną osobą to dla ciebie szczyt szczęścia. Masz wiele zdolności i w dodatku jesteś pracowity/a, więc Twoje sukcesy, chociaż może niezbyt błyskotliwe, mają cechy dużej trwałości. Jako osoba życzliwa i gawędziarska, w dodatku obdarzona poczuciem humoru, budzisz sympatię otoczenia. Może u Ciebie występować pewna tendencja do drobnomieszczaństwa i samozadowolenia, czasem próżności i uporu, więc warto czasem wejrzeć w siebie… Dotyczy to wszystkich zresztą wibracji..
 

Spełniasz się najlepiej tam, gdzie możesz pracować na rzecz polepszenia sytuacji materialnej, zarówno swych najbliższych, jak i bliźnich. Medycyna, pielęgniarstwo, psychoterapia, fizykoterapia, opieka społeczna – to są wymarzone dla ciebie dziedziny. Interesują cię techniki mantyczne? To także domena, w której się spełnisz. Sztuka? – ależ, jak najbardziej - poezja, proza, malarstwo, rzeźba, film, sztuka użytkowa, a przede wszystkim – muzyka i śpiew. Wielu słynnych wokalistów to właśnie szóstki (Stevie Wonder, Michael Jackson).
 

Świetnie się sprawdzisz jako dekorator wnętrz lub w zawodach związanych z modą i kosmetyką.

Szóstka to najlepszy opiekun dzieci i starców, wykonuje swoją pracę z wyjątkowym zaangażowaniem. Tym szlachetnym istotom leży na sercu DOBRO WSZYSTKICH LUDZI. Zarówno kobiety jak i mężczyźni o tej wibracji są biegli w sztuce kulinarnej, nawet wtedy, gdy nie przepadają za gotowaniem.

 

Jak prezentuje się pozytywna Szóstka?

Z reguły taka osoba emanuje spokojem i komfortem psychicznym, ruchy ma harmonijne, mówi spokojnym, ciepłym głosem. Ubiera się gustownie i bardzo dba o czystość. Jest poza modą, najważniejsza jest wygoda, a że posiada dobry smak, przyjemnie na nią popatrzeć.

 

Jak prezentuje się negatywna Szóstka?

Smutny to widok: Zgaszona, zaniedbana, nie ma na siebie czasu, więc wkłada na siebie to, co ma pod ręką, ma zaniedbane włosy i ręce. Cała postać budzi współczucie.

 

Jeśli w Twoich imionach i nazwisku brakuje liter: F O X

Wygląda na to, że odpracowujesz brak odpowiedzialności w jednym lub kilku swoich wcieleniach. Być może wiele przedsięwzięć rozpocząłeś a nie dokończyłeś. Pojęcia takie jak  wierność i oddanie nie istniały dla ciebie. Za to byłeś wielkim egocentrykiem, żyłeś dla siebie i zaspokajałeś wyłącznie swoje potrzeby.

Obecnie czujesz się obciążony przez rodzinę i to pod wieloma względami. Jest ci z tym źle, niemiło, masz pretensje do losu. Oglądasz się na rodzinę, oczekujesz od jej członków wsparcia i współpracy, ale nie licz na to, ponieważ rodzina w niczym ci nie pomoże.                               Tak zostało ustalone w waszym planie na to wcielenie: Ty odrabiasz deficyt energetyczny z poprzedniego wcielenia a oni (twoi przyjaciele, zaprzyjaźnione z tobą dusze, zeszły na Ziemie w tym samym czasie co ty) i pomagają ci właśnie w ten sposób. Ponosisz więc wielką odpowiedzialność za rodzinę i przeżywasz w związku z nią wiele problemów natury moralnej. Jest to niezwykle trudna lekcja prawdziwej miłości. Bywa tak, że zaprzątają cię sprawy wyższe, a tu rzeczywistość „skrzeczy”, trzeba się zająć najbliższymi oraz ich sprawami. Jeśli tego nie zrobisz, czekają cię rozczarowania. Taka to twarda lekcja…

Jeśli masz dziecko z brakiem wibracji 6 – kup mu zwierzątko, chodzi o to, by miało jakąś istotkę, o która trzeba się troszczyć i za którą ponosi się odpowiedzialność. Wtedy przychodzi miłość…  (Pamiętasz Małego Księcia i różę?)

Jeśli jesteś dorosły/a, możesz adaptować dziecko, tylko zrób wszystko, co możesz, żeby było szczęśliwe!

Wszelkie próby twojego życia wiodą cię ku zrozumieniu, czym jest Miłość.

 

Jeśli suma liczb wchodzących w datę Twojego urodzenia daje liczbę 6:

Twoim Przeznaczeniem jest PRZYSTOSOWANIE

Co to oznacza? Masz swoje ideały, którym jesteś niezłomnie wierny, ale nie narzucasz ich innym. W przeciwnym wypadku stracisz równowagę wewnętrzną.

Na podstawowym poziomie swego rozwoju służysz swojej rodzinie, na wyższym – społeczności, na najwyższym – ŚWIATU (wibracja 6/33).

Bądź perfekcjonistą, ponieważ złożona jest na ciebie wielka odpowiedzialność. Licz się nawet z koniecznością wdrożenia wysiłku, by sprostać zadaniom.

Może być tak, że nie posiadasz poczucia odpowiedzialności (nieharmonizujące z liczbą 6  wibracje innych aspektów Twojej osobowości). Wówczas powinieneś/powinnaś wyrobić w sobie tę cechę.

Staraj się być czujny/a jeśli chodzi o konflikty w gronie twoich najbliższych, zapobiegaj im, ponieważ inni ludzie będą oczekiwać od nich tego, że służyć im będziesz swoją radą i pomocą. Wówczas robić to będziesz z radością.

PRZEZNACZENIEM TWOIM JEST PRZYSTOSOWANIE I HARMONIA.

Nieś pomoc moralną i nawet materialną swoim najbliższym i rodzinie, dbaj o to, by nie wybuchały wśród twoich bliskich i wśród otoczenia konflikty rodzinne i partnerskie. Jesteś strażnikiem harmonii i zgody.

Realizować możesz się w każdym miejscu w kraju i na świecie.

 

Opracowanie autorskie: Anna Małgorzata Bogusz