Google+ Followers

środa, 8 stycznia 2014

Numerologia partnerska – jak sprawdzić szanse na udany związek?


Numerologia partnerska – jak sprawdzić szanse na udany związek?


 


Większość z nas marzy o szczęśliwym, zgodnym partnerstwie, o Kimś, komu można zaufać, z kim czujemy się szczęśliwi, spełnieni, dając i otrzymując w zamian zrozumienie, wsparcie, akceptację, a przede wszystkim - miłość. Dlatego, kiedy w naszym życiu pojawia się ten Ktoś, kto sprawia, że nasze serce bije szybciej, zastanawiamy się, czy to jest właśnie Ta Osoba, co do której moglibyśmy snuć plany szczęśliwej wspólnej przyszłości i co więcej – plany te zrealizować.

Numerologia ma kilka sposobów na sprawdzenie doboru partnerskiego, dzięki analizie porównawczej dwóch portretów numerologicznych a czasem i Dróg Życia wraz z ich szansami oraz wyzwaniami.                                                                                                                                                                                                                                        Zresztą partnerska analiza porównawcza to nie tylko sposób na sprawdzenie rokowań co do szczęśliwego związku przyszłych współmałżonków/partnerów, jest ona także cenną pomocą dla profesjonalnej lub „amatorskiej” terapii małżeńskiej i rodzinnej w przypadku konfliktów, nieporozumień i napięć.                                                                                                                                          Numerologiczna analiza porównawcza jest metodą, która bada wiele płaszczyzn współżycia, obszary wspólnych zainteresowań i szanse na udaną współpracę, przewiduje sposoby reagowania w określonych sytuacjach, jak i sytuacje, w których może dojść do konfliktu, wzrostu napięcia emocjonalnego bądź ochłodzenia relacji. Proponuje także środki  zaradcze w postaci dostarczenia każdemu z partnerów/członków rodziny wiedzy o sobie samym oraz wiedzy o motywach postępowania bliskiej osoby oraz o jej potrzebach emocjonalnych. Jest to jednak zadanie raczej dla doświadczonego numerologa.

Są jednak pewne uproszczone sposoby i pod warunkiem, że nie przyjmiemy ich jako wyroczni, możemy wstępnie sprawdzić, czy pasujemy do siebie. Trzeba jednak pamiętać, że o wzajemnym dopasowaniu decydują jeszcze inne parametry, chociażby harmonia liczb samogłosek i spółgłosek, ich korelacja z dniem urodzenia oraz jeszcze inne złożenia liczb zawartych w portrecie numerologicznym i w tzw. tranzytach liter imienia i nazwiska w Drodze Życia.

Oto sposób oparty na badaniu harmonii bądź dysharmonii liczb wynikających z sumy liczb daty urodzenia. Po prostu sumujemy liczby wchodzące w skład daty naszego urodzenia, a następnie redukujemy je do jednej cyfry (chociaż w przypadku liczb mistrzowskich (11, 22, 33, 44) należałoby się zastanowić  i przyjrzeć się lepiej danej osobie. Mistrzowie wychodzą z ram, nie mieszczą się w wibracjach zredukowanych. (Chyba że są to osoby, które nie wykorzystały swojego potencjału. Ale to już inny i bardzo rozległy temat.) Ale zacznijmy!

 

Spotyka się….

 

Jedynka z Jedynką

Dwoje szefów, dwoje przywódców, dwoje liderów. Towarzyszy im duch rywalizacji, trwa stała i bezpardonowa walka o władzę w związku. Oczywiście, można znaleźć rozwiązanie, dzieląc się strefami wpływów i zarządzania. Dla obu stron jest to twarda lekcja poszanowania dla Partnera, dla jego indywidualności, praw i sposobów realizacji siebie w świecie.

 

Jedynka z Dwójką                                                                                

Układ wręcz wzorcowy! Jedynka rządzi, Dwójka skwapliwie i sprawnie współpracuje. Jedynka inspiruje, poddaje i opracowuje nowe pomysły oraz rozwiązania, Dwójka wykonuje je sumiennie i dokładnie. Tyle, że Jedynka nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo cenna jest pomoc Dwójki, która cichutko i dyskretnie usuwa jej wiele przeszkód spod nóg, dzięki swojej intuicji i wrodzonych umiejętnościach interpersonalnych. Tylko, oby Jedynka nie zapomniała o tym, jak bardzo Dwójka potrzebuje pochwały i zapewnienia o tym, że jest bardzo potrzebna…
 

Jedynka z Trojką

Trójka jest obficie obdarzona talentami i ma wrodzona potrzebę dzielenia się swoją wiedzą. Poza tym, jej żywiołowa, radosna osobowość dodaje do ognia Jedynki, pomnażając jej entuzjazm i rozszerzając pole widzenia. Jedynka docenia talenty towarzyskie i urok Trójki, ponieważ może szczycić się atrakcyjnym i lubianym w towarzystwie partnerem. Trojce zależy na dobrych układach, więc nie chce rządzić, czyli potrafi uznać przywódcze zapędy Jedynki, o ile nie odczuje dotkliwej presji ze strony Partnera. Wtedy dojdzie do głosu jej niezależność i po prostu… zniknie na jakiś czas, oczywiście - bez podania lokalizacji.
 

Jedynka z Czwórką

Związek, który „gasi” Jedynkę, ponieważ ona potrzebuje szczycić się Partnerem. Czwórka jednak nie dba przesadnie o swoją atrakcyjność, nie wyróżnia się, jest po prostu schludna, skromna, nieco konserwatywna w poglądach, manierach, przekonaniach i ubiorze, a poza tym jej metodyczność i cierpliwość stanowi hamulec dla zapędów stale gnającej do przodu Jedynki. Jeśli zostaną ze sobą, może być tak, że Jedynka będzie prowadzić swoje życie, w swoim rytmie, Czwórka zaś spokojnie będzie zajmować się swoimi zadaniami według swoich zasad.
 

Jedynka z Piątką

Bardzo dynamiczny tandem, poza tym oboje partnerzy dostarczają sobie wzajemnie coraz to nowych inspiracji. Oboje kochają zmiany, nowe wydarzenia, nowe kontakty, przygody, wyzwania, ryzyko. Jedynkę fascynuje zmienność Piątki, która „mieni się jak Proteus”*). Piątka widzi w Jedynce kogoś, kto może poszerzyć jej horyzonty i perspektywy życiowe, bowiem nastawiona jest na stały rozwój we wszystkich dziedzinach swego życia. Oboje chętnie podróżują, rozwijają się na wszelkich płaszczyznach. Jeżeli każde z nich uszanuje odrębność i wolność osobistą partnera i jeśli nie będą wchodzić w konflikty z powodu swojej dużej emocjonalności, związek może być bardzo udany, chociaż burzliwy.
 

Jedynka z Szóstką

Spotkanie Szefa z Nauczycielem. Szef chce rządzić, Nauczyciel chce nauczać, a raczej pouczać i robi to w sposób nieznośny dla Jedynki, która uważa, że Szóstka po prostu marudzi. Jedynka irytuje się, wybucha, czasem wręcz ignoruje Szóstkę, ta zaś, nie znajdując satysfakcji w związku i czując się niedoceniana i niewysłuchana … może poszukać sobie kogoś, kto ją zrozumie i doceni. Jednak jest sposób na stworzenie udanego związku, a jest nim wspólny obszar zainteresowań (dziedzina wiedzy, kultura, sztuka).
 

Jedynka z Siódemką

Ciekawy układ i bardzo pomocny dla obu stron, chociaż każde jest „z innej bajki”. Siódemka, spokojna i zdystansowana dyskretnie wyciszy Jedynkę, spowoduje, że przystanie na parę chwil w swoim pędzie i dopuści do siebie nieco filozoficznej wiedzy i filozoficznego podejścia do spraw życia. Czyli, delikatnie wyleje na Jedynkę nieco zimnej wody. Jedynka zaś doda Siódemce ognia entuzjazmu, fantazji oraz optymizmu. Będą się wzajemnie szanować a zrozumienie może być bardzo dobre.
 

Jedynka z Ósemką

Na pierwszym planie u każdego z nich jest ambicja i potrzeba sprawowania władzy. Jednak jeśli Ósemka (a potrafi to) nie będzie dążyła do zdominowania Jedynki, a Jedynka nie będzie oczekiwała od Ósemki ciągłych pochwał i wyrazów uznania, ten związek ma szansę przetrwania. Jedynka może bardzo poszerzyć pole działania Ósemki…
 

Jedynka z Dziewiątką

Początek i koniec cyklu. Spotkanie Doświadczającego z Doświadczonym. Dziewiątka służy Jedynce swoją mądrością, przez co ułatwia jej realizację jej śmiałych planów i poczynań, jednakże Jedynka nie umie i chyba nawet nie chce zrozumieć altruizmu i bezinteresownego poświęcenia Dziewiątki  na rzecz innych ludzi. Może ją to drażnić albo wzbudzać jej zazdrość. Jeśli jednak wzajemnie okażą sobie szacunek, może to być twórczy, mądry i silny związek.

 

Cdn. Opracowanie autorskie: Anna Małgorzata Bogusz