Google+ Followers

poniedziałek, 23 czerwca 2014

Umowy duszy a przegląd życia – Część 1.


Umowy duszy a przegląd życia – Część 1.

Nadesłał Steve Beckow 22 czerwca 2014 r.

 


 

Każdy posiada Plan Życia

Kiedy kontemplujemy okoliczności Wzniesienia oraz życia w Złotym Wieku, może być dla nas korzystne przyjrzenie się tym elementom Boskiego Planu, które dotyczą kontraktów naszych dusz, umów przed-urodzeniowych lub planów na życie.

Prawdopodobnie wszystko, co robimy, wszyscy, których spotykamy, wszelkie okoliczności i wszystkie rezultaty są już zapisane w umowie, jaką wynegocjowaliśmy przed urodzeniem w porozumieniu z naszymi duchowymi reżyserami.

„Nic, co jest w twoim życiu ważne, nie przytrafia się przez przypadek” – mówi SaLuSa (1).  Saul potwierdza: „Nie ma przypadków lub zbiegu wydarzeń. Każda okoliczność i każda sposobność, której doświadczacie podczas ziemskiego życia została przygotowana i dozwolona, zanim inkarnowaliście”(2).

SaLuSa mówi, że ten plan duszy na życie „jest starannie przygotowany, aby dać duszy precyzyjne doświadczenia, które posuną do przodu jej rozwój”” (3.)  Plan „uwzględnia wasze potrzeby, niezależnie od tego, czy jest to praca dla Światła, czy coś przeciwnego, nie czyni to różnicy” (4).

Mateusz przypomina: „umowy poprzedzające urodzenie, przeznaczone dla wzrastania dusz wszystkich jednostek, które chcą dzielić określony czas życia, są przygotowane z bezwarunkową miłością” (5).

Bardzo niewielu z nas „jest osobiście świadomych [że mamy plan i umowę] i że spoglądamy w przyszłość i planujemy ją odpowiednio” – wyjaśnia SaLuSa (6). Mateusz szacuje, że zaledwie „względnie niewielka ilość ludzi na Ziemi wie coś o umowach dusz” (7. ) Wielu uważa te stwierdzenia za trudne do zaakceptowania, „lecz dzieje się tak dlatego, że mało lub nic nie pamiętają o podjęciu takiej decyzji” – mówi St. Germaine (8).

Jak mówi SaLuSa „wszyscy przychodzimy do życia z Przewodnikami, którzy robią wszystko, co w ich mocy, abyśmy z powodzeniem ukończyli swoją inkarnację (9).

Wasze różne plany dotyczące osiągnięcia szczególnego celu – mówi SaLuSa – przemieszczają was i dodają coś do waszego duchowego zrozumienia”(10). My „zawsze wyznaczamy poziomy, które wy sobie życzycie osiągnąć” – twierdzi Atmos z Syriusza (11).


 

„Każda jednostka ma plan, który ciągle wchodzi we wzajemne oddziaływania z całością” - jak wyjaśnia SaLuSa (12).  Niemniej „w waszym ograniczonym stanie ludzkiej świadomości – potwierdza słowa Saula – Zrozumienie tego porządku jest niemożliwe, ponieważ życia wszystkich ludzi wpływają na siebie wzajemnie na miliony niepojętych sposobów” (13).

Ponieważ dziwi nas rozmiar koordynacji w wyższych światach, z perspektywy SaLuSy „wydarzenia mogą być przewidziane zawczasu, więc jest dość łatwo umieścić was tam, gdzie jest to najbardziej korzystne.

Życie wydaje się skomplikowane, lecz w rzeczywistości jest całkiem proste, skoro zawsze odnajdujecie siebie we właściwym miejscu. Bardzo podobnie jest z ludźmi, którzy wchodzą do waszego życia, skoro jest to zaaranżowane i na mocy umowy” (14).

„Jesteście każdą częścią grup dusz, które przychodzą razem z celem pozyskania doświadczeń” – mówi (15).  Zingdad, kanał dla Adamu, dodaje:

„Wybieracie, kto ma być waszymi rodzicami, waszymi przyjaciółmi, kochankami i partnerami.

Wybieracie także starannie swoich rywali, tych, którzy dadzą wam bolesny bodziec do wzrastania, kiedy będziecie tego potrzebowali. Wybieracie to wszystko”(16).

Następnie  Saul mówi: „Wasze ścieżki są perfekcyjnie zaplanowane, więc te potrzebne wzajemne oddziaływania wydarzą się dokładnie we właściwym momencie, zezwalając waszej totalnej wolności wybrać właściwą reakcję w chwili, która się wydarza” (17).

Dlaczego nie pamiętamy tego planowania? Wyjaśnia: „Gdybyście mieli wiedzę o tym, nie moglibyście iść wybranymi ścieżkami, ponieważ nieustannie koncentrowalibyście się na swojej pozycji i efekcie, jaki wywrzecie na waszej grupie” (18).

Archanioł Michał wyjaśnia bardziej szczegółowo, w jaki sposób zapominamy:.

„W waszych ciałach mentalnych, wzorce częstotliwości dla każdego poziomu świadomości (lub wymiaru) są zmagazynowane w – jak to nazywamy – świetlne pakiety mądrości. Zostały one zamknięte w membranach Światła lub przesłonach, które ograniczają dostęp do rozmaitych wyższych poziomów świadomości wymiarowej, aż do czasu, kiedy ponownie zaczną współbrzmieć z tym poziomem świadomości.

Przyszedł czas, by podnieść te zasłony nieświadomości, Najdrożsi, więc możecie pamiętać                    bezmiar, z którego przyszliście, wspaniałe doświadczenia, przez jakie przeszliście i świetlaną przyszłość, która rozpościera się przed wami” (19).

Dopóki zapominamy, Saul radzi nam:

„Kiedy życie rzuca ci podkręconą piłkę, przyjmij ją! Zaplanowałeś ścieżki swojego życia bardzo starannie, zanim inkarnowałeś, by dostarczyć sobie lekcje, jakie wybrałeś sobie do przerobienia, wiedząc, że kiedy one przyjdą, nie będziesz ich rozumiał” (20).

Często zdarza się, jak wyjaśnia SaLuSa, że „wiele osób w starszym wieku spogląda wstecz i czuje, że stracili coś i nie spełniły się ich marzenia.

Jednakże żadne życie nie jest zmarnowane, skoro z całą pewnością idziecie zgodnie ze swoim planem przed-urodzeniowym. Często zdarza się, że przychodzisz do nowego życia z mocnymi wspomnieniami ostatnich, w których miałeś radosne doświadczenia. Te wspomnienia są tuż pod powierzchnią i wyglądasz następnych, lecz  problem stanowi to, że ten plan twojego życia nie zawiera możliwości powtórzenia takich okoliczności.

Jest możliwa mała powtórka w interesie popchnięcia do przodu twojego rozwoju. Oczywiście, są wyjątki, lecz te w większości zdarzają się tam, gdzie nie została przerobiona ostatnia lekcja” (21).

Jutro przypatrzymy się roli wolnej woli oraz osobowości w przepracowywaniu naszego życia zgodnie z planem.


 

Przypisy

(2) Saul, July 22, 2009, na: http://johnsmallman.wordpress.com

(3) SaLuSa, Feb. 1, 2013.

(4) SaLuSa, June 13, 2014.

(5) Matthew’s Message, July 4, 2012, na: http://www.matthewbooks.com/mattsmessage/.

(6) SaLuSa, Oct. 21, 2009.

(7) Matthew’s Message, Feb. 7, 2009.

(8) Saint Germain, Aug. 1, 2008, through Mike Quinsey, na: http://www.treeofthegoldenlight.com/First_Contact/Channeled_Messages_by_Mike_Quinsey.htm .

(9) SaLuSa, May 19, 2010.

(10) SaLuSa, June 15, 2009


(12) SaLuSa, July 14, 2010.

(13) Saul, May 16, 2010.

(14) SaLuSa, Oct. 4, 2010.

(15) SaLuSa, Sept. 18, 2009.

(16) Zingdad, Ascension Papers, Book 2, Chapter 2.1. Story and Isness, na: http://zingdad.com/book-2/239–chapter-21-story-and-isness.html.

(17) Saul, May 16, 2010.

(18) Saul, May 16, 2010

(19) “Archangel Michael: The Path of Ascension is the Path to Freedom,” channelled by Ronna Herman, August 29, 2013, na: http://www.ronnastar.com/messages-aam/latest.html.

(20) Saul, May 16, 2010.

(21) SaLuSa, March 19, 2010.

 

Tłumaczenie: Anna Euleya