Google+ Followers

niedziela, 13 października 2013

POROZMAWIAJMY O LICZBACH – 8POROZMAWIAJMY O LICZBACH – 8

8

Ósemka to bardzo ciekawa i bardzo mocna liczba. Spójrzmy na jej kształt: dwie czary, zasadniczo o równej wielkości, połączone ze sobą tworzą kształt klepsydry. Klepsydra… trzymana kościstą ręką nieubłaganego Chronosa, symbol czasu, który upływa, drobinka za drobinka, bezgłośnie i skutecznie, aż przesypie się ostatnie ziarenko. Wówczas ta Ręka odwraca klepsydrę do góry tym, co było dnem i znowu odmierza czas. Trudno o bardziej wyrazisty symbol naprzemienności życia i śmierci, przebywania w sferze ziemskiej i sferze niebiańskiej, przychodzenia do życia i odchodzenia na druga stronę we wszechświecie czasu linearnego...  Dzięki tej zmienności wymiarów, w których przebywamy, raz w ciężkiej materii 3D, gdzie pobieramy „twarde lekcje” a raz w sferach subtelnych, gdzie podsumowujemy nauki i przygotowujemy się do nowych -  odbywa się nasz rozwój, nasza transformacja od stanu materialnego do coraz to wyższego stanu duchowego.
 
 
 
 

Zauważmy, że kształt klepsydry sugeruje idealną równość obu obszarów naszej egzystencji, rozpiętej w dwóch pozornie różnych od siebie światach.

Fascynująca jest symbolika tej liczby właśnie przez skrajności, które sobą symbolizuje: koniec i początek, życie i śmierć jako wstęp do odrodzenia, człowiek sukcesu – człowiek ruiny, ten, kto ma w sobie i ziemię i niebo nigdy się nie myli. Energetyka spod znaku Skorpiona…

Jest jeszcze inna interpretacja kształtu tej liczby jako połączenia dwóch zwróconych do siebie trójek, które symbolizują wysiłek ku zdobyciu panowania nad sobą, równowagi. Zamknięte w sobie dwa koła mówią o zachowaniu energii, o budowaniu.

Wydaje mi się, że warto także zwrócić uwagę na ten zapis:                                                                                                          Ze sposobu pisania tej liczby można mieć pewne wskazówki co do charakteru piszącego. Człowiek, którego czeka powodzenie finansowe, który skupia uwagę na swych osiągnięciach, zamyka zwykle niższą część ósemki i otwiera górną. Jeśli zaś otwarta jest dolna część, oznacza to duże trudności w opanowaniu niższych popędów (pismo nasze bowiem jest tylko odbiciem podświadomości). Rozpoczynając pisanie 8 od góry, od głowy symbolicznego węża i posyłając siłę umysłu w dół, ku kundalini i wznosząc ją znowu w górę, kierujemy naszą energię w sposób konstruktywny. Pisząc zaś odwrotnie, pozwalamy na to, by opanowały nas instynkty niższe.

Zachęcam do sprawdzenia, jak działać może w naszym życiu  nowy sposób pisania tej liczby. Przyznam się, że nie byłam zbyt wytrwała i konsekwentna, ale… coś jednak w tym jest…

Osoby, których imiona i nazwiska zawierają jedną chociażby z liter H, Z (Q) są wyposażone w handicap, jeśli chodzi o dostęp do dobrobytu materialnego. Jednakże jest jeden twardy warunek: mądre i bezinteresowne zarządzanie swoim stanem posiadania i pomnażanie go. (Przypomina się przypowieść o talentach).

Skupmy się teraz na dwóch biegunach tej liczby, czyli jak zwykle omówimy dwa aspekty:

Czym charakteryzuje się pozytywna Ósemka?
 

Zadziwiająca jest równowaga pomiędzy duchowością a życiem w świecie materii. Pozornie jest to niemożliwe, a jednak Ósemka, chociaż zaangażowana w sprawy ziemskie, jest wrażliwa na podszepty natchnienia z wyższych poziomów, właśnie w sprawach materialnych. Różni się tym od uduchowionej Siódemki czy Jedenastki, że nie „odlatuje”, twardo stoi na ziemi i jest nie lada realistą.  Otrzymany przekaz konsekwentnie zamienia w czyn. Nikt tak jak ona nie równoważy w sobie wpływów duchowych i fizycznych.  Emanuje siłą, ducha, umysłu, psychiki i tężyzną fizyczną. Ósemka jest uważana za najbardziej „karmiczną” liczbę, stawiającą najwięcej wymagań i przeszkód do pokonania. Dlatego ludzie Ósemki są nieugięci i twardzi. Cechuje ich szerokość planów konstrukcyjnych i rekonstrukcyjnych na wszystkich płaszczyznach. Mają dar widzenia w jednym mgnieniu oka całej struktury danego przedsięwzięcia. Bywa że ujmują swoim taktem, wręcz dyplomacją. Są to często wybitni biznesmeni. Moc i władza – te dwa słowa jak ulał pasują do Ósemki.

Do nich należy sukces, a dzięki swoim zdolnościom, prawidłowej ocenie i wytężonej pracy uzyskują swobodę materialną, a ich zdolności wykonawcze i organizatorskie oraz zdolności przywódcze wyróżniają ich szybko pośród innych pracowników. Przejawiają praktyczność, stabilność, samodzielność, umiejętność kontroli i samokontroli oraz siłę.

Dla zapoznania się z kodem inkarnacyjnym tej liczby zapraszam na stronę:


Czym charakteryzuje się negatywna Ósemka?
 

Typ wyzyskiwacza, egoisty i samoluba, który sprowadza ruinę na innych i na siebie. Bezwzględny dla słabszych, niewyrozumiały i obojętny na cierpienia innych.

Cechuje go stałe napięcia nerwowe, materializm, nieszczerość, nietolerancja, życie w strachu, niedbalstwo, niecierpliwość, zła ocena, nieprawidłowe zużywanie własnej energii.

W skrajnych przypadkach taka osoba przejawia gwałtowność, mściwość, zastraszenie, niesprawiedliwość, uciskanie, okrucieństwo i brak sumienia.

Jest jeszcze punkt środkowy i wydaje mi się, że wielu z nas znajduje się w nim, jak w pułapce:  Ofiara nieszczęśliwych okoliczności. Typ nieudacznika, któremu stale ziemia usuwa się spod nóg. Środkiem zaradczym na ten pozornie beznadziejny stan jest przełamanie lęku o siebie i praca dla korzyści ludzi, wtedy niepowodzenia ustępują a przychodzi do życia stabilność finansowa. (No cóż, Ósemka ma być w  wyważony sposób szczodra!).

Jak wygląda pozytywna Ósemka?

Jest takie powiedzenie w Ameryce: Wyglądasz jak banknot tysiącdolarowy! No cóż, Ósemka pozytywna przypuszczalnie tak się kojarzy jest to człowiek sukcesu – pociągający, emanujący siłą i zdolnościami. Z reguły dobrze zbudowany fizycznie, wysportowany, pewny siebie. Ma skłonności do demonstrowania swojej elegancji, za którą sporo zapłacił w markowych sklepach.  Przyjacielski i towarzyski, ale nie próbuj poklepać go po plecach, jeśli nie należysz do grona jego najbliższych znajomych. Rzeczowy i konkretny, nie zabiera zbyt wiele czasu swojemu rozmówcy, ponieważ zawsze dąży do konstruktywnych wniosków.  

 Jak wygląda negatywna Ósemka?

Typ ponuraka bez grama poczucia humoru. Stale zmęczony, ubrany bez gustu, w rzeczy jak psu z gardła wyciągnięte. Nie zwraca uwagi na dodatki w swojej toalecie. Jest hałaśliwie rozgadany.

Jeśli urodziłeś/aś się 8. dnia miesiąca:

Jesteś twórcą. Tworzysz coś, co przynosi ludziom i światu trwałe wartości, nie tylko materialne. Dobrze będzie, jeśli nie rozdrobnisz się na kilka profesji, a jeśli działasz w społeczności, niech to będzie jeden obszar działania. A już na pewno nie zakładaj spółki na równych prawach Te 51% w relacji do 49% ma być Twoje! Wspaniałe sukcesy czekają na ciebie w świecie finansów. Jeżeli jednak w twoim portrecie istnieją bardziej „uduchowione” wibracje, możesz pójść w kierunku ezoteryki. W działaniu pcha cię do przodu przymus wewnętrzny. Należysz do tej grupy osób, które gromadzą książki dla samego ich posiadania. Jesteś szczodrą osobą. Masz gust. Chętnie zajmujesz się kolekcjonerstwem. Lubisz zwracać na siebie uwagą. Twoja rodzina także musi być zauważona. (Jesteś z niej dumny, dbasz o nią i pokazujesz to światu.)

 

Ciekawie prezentuje się charakterystyka Ósemek, kiedy liczba ta jest wynikiem zsumowania i zredukowania do jednej liczby wibracji liter imion i nazwiska. Załączam tabelkę i zapraszam do zabawy:

Literom A, Ą, J, S, Ś jest przypisana cyfra 1.

Literom B, K, T jest przypisana cyfra 2.

Literom C, Ć, L, Ł, U jest przypisana cyfra 3.

Literom D, M, V, jest przypisana cyfra 4.

Literom E, Ę, N, Ń, W jest przypisana cyfra 5.

Literom F, O, Ó, X jest przypisana cyfra 6.

Literom G, P, Y jest przypisana cyfra 7.

Literom H, Q, Z, Ż, Ź jest przypisana cyfra 8.

Literom I , R jest przypisana cyfra 9. (Źródło: Wikipedia)

 

Jeśli wartości liczbowe poszczególnych liter tworzących nasze imiona i nazwisko dają w sumie liczbę 8:

Ósemka  chętnie żyje w świecie. Angażuje się w sprawy ziemskie, sukcesy czy porażki,  pieniądze, siłę i pozycję społeczną. Ludzie ósemki są twardzi, praktyczni, uparci, sprawni, prawdopodobnie mają do czynienia z polityką lub finansami, lecz sukces nie przychodzi im łatwo i niebezpieczeństwo całkowitej porażki jest wszechobecne. Budują swoją karierę zawziętym wysiłkiem, ciężką pracą, uporem, wytrwałością i rozwagą. Mogą być bezlitośni i samolubni, bez skrupułów, i myśleć tylko o pieniądzach, ale pod tą mało pociągającą powierzchownością mogą też ukrywać życzliwe serce, błysk kapryśnej ekscentryczności i szaleństwa.

Ósemka w pracy

Osoby te triumfują wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą plany i przedsięwzięcia na wielką skalę. Obdarzone są ogromną siła fizyczną i wytrzymałością, również psychiczną. Ósemka jest liczbą mentalną, co jest wyjątkowo przydatne w świecie biznesu. Osiągają najwyższe stopnie wojskowe, a także stanowiska w polityce i dyplomacji. Dla nich są również wszystkie dyscypliny sportowe. Dobrze im idzie praca w handlu, bankowości i przemyśle, zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych. Ósemki często pracują jako szefowie korporacji, dyrektorzy dużych firm, a nawet jako mężowie stanu i głowy państw.

Jeśli w Twoich imionach i nazwisku brakuje litery: H, Z (Q)

Masz do odpracowania deficyt karmiczny, jakim jest lęk przed światem materialnym w jednym z wcieleń. Bałeś się tak bardzo, że zahamowałeś wszelką swoją inicjatywę. Nie miałeś odwagi, by zapewnić swojej rodzinie dom, stabilizację i bezpieczeństwo materialne. Stałeś się typem nieudacznika a właściwie - niedorajdy życiowego.
 
 

Obecnie sprawy finansowe ciągle akcentują swoją obecność w Twoim życiu: nawet jeśli szybko zarobisz, zaraz wszystko wydajesz i znów masz puste kieszenie. Nie dociera do ciebie, że dopóki nie nauczysz się dysponować pieniędzmi, dopóty będziesz miał problemy finansowe. (Piszę te słowa ze szczególnym naciskiem. Kiedyś napisałam je dla mojego Klienta, bardzo młodego człowieka, który stał się właścicielem bardzo dużej kwoty, jakichś 140 tysięcy zł. Moją intencją było ostrzeżenie go, ponieważ nie miał wśród swoich liter ósemki. Daremny trud! Z miesiąca na miesiąc ten chłopak wydawał pieniądze, jakby go w palce parzyły i nie kupił sobie nawet tego, co zapewniło by mu większy komfort życia. Po roku był w takiej samej sytuacji jak przedtem, czyli nienadzwyczajnej.)  Jedno jest jeszcze ważne: szczodrość, nie wszystko wydawaj na siebie, podziel się chciał maleńką cząstką tego, co masz...
  
Jeśli suma liczb wchodzących w datę Twojego urodzenia daje liczbę 8:

Panujesz nad sobą i każdą sytuacją. Nie bawisz się w iluzje, przypuszczenia, domysły, masz trafną ocenę, pewność siebie i nieomylność.  Dla ciebie przeznaczone są najwyższe stanowiska, fotele prezesów, wszelkie pozycje, gdzie liczy się trafna ocena, żelazna konsekwencja, umiejętne kierowanie zespołem i tworzenie od podstaw. Ucz się, w jaki sposób generuje się zyski w przedsiębiorstwach, jak należy podejmować decyzje i egzekwować od podwładnych wykonanie twoich planów. Miej silną wolę i pewną rękę. Nie możesz sobie pozwolić na słabość. Nie pozwól, by finanse tobą rządziły. To ty jesteś ponad finansami.                                                                                                                                                                                            Jeśli zaś pociąga cię ezoteryka, mistycyzm, nie wahaj się – to jest drugi biegun twoich nieprzeciętnych zdolności, więc wykorzystaj je, by nie marnować energii, co także jest twoją wielką zaletą…

 

Sławne Ósemki:  Anatolij Karpow, Puszkin, Moliere, Michał Anioł, Oscar Wilde, Goya, Paul Newman...

Opracowanie autorskie: Anna Małgorzata Bogusz