Google+ Followers

sobota, 21 września 2013

POROZMAWIAJMY O LICZBACH – 5


POROZMAWIAJMY O LICZBACH – 5

Rozmigotana osobowość, zmienna jak kameleon, impulsywna i dynamiczna,  odmienia wszystko wokół siebie, szuka doświadczeń, wiedzy, ludzi, zawsze w ruchu …

 


 
5
 
Na początek, tradycyjnie … spójrzmy na kształt liczby: dolna część lekko, nawet z wdziękiem oparta na ziemi robi wrażenie, jakby mogła kręcić się swobodnie wokół swojej osi, co umożliwia górnej połowie, jak głowie w czapce z daszkiem – rozglądanie się we wszystkie strony. No cóż! Ciekawa i żądna wrażeń ze świata otaczającego, materialnego.

Liczbę 5 zasadniczo wiąże się z energią zodiakalnego Lwa, który stanowi uosobienie życiotwórczych, dynamizujących energii Słońca, przejawia ukochanie życia we wszystkich jego aspektach, królewską niezależność, szeroki intelekt.

Jest to przede wszystkim poszukiwacz doświadczeń, który bada życie z każdego punktu widzenia.

Uwielbia podróże, nowe wydarzenia, krajobrazy, ludzi.

„Rasowa” Piątka jest magnetyczna, fascynującą, potrafi w ciągu jednej tylko rozmowy  zmieniać w sposób frapujący temat, poglądy, wizje, a nawet… wygląd.

Dobrze się z nią rozmawia (o ile da nam dojść do głosu), chociaż skacze z tematu na temat, stwarzając ten szczególny, „mile widziany” rodzaj chaosu, ale jest w tym życie, dynamika i nie ma nudy.

Piątka pozytywna wie, że istnieje świat poza pięcioma ziemskimi zmysłami, dlatego chętnie oddaje się studiom filozoficznym, metafizyce, zgłębia wiedzę ezoteryczną, chociaż w żadnej z tych dziedzin nie osiąga perfekcji.

Psycholog z niej nie lada! Ba!- można powiedzieć: znawca natury ludzkiej. Dlatego świetnie nawiązuje kontakt z osobami na różnych poziomach.

Temperament ma Piątka ognisty a wraz z nimi silne dążenie do płci przeciwnej, ale jeśli realizuje się w pozytywie, zawsze opanowuje je siłą woli. Nie pozwoli sobie na to, by stać się niewolnikiem własnych namiętności.

Mało kto potrafi tak zarażać entuzjazmem jak Piątka. Działa tu dodatkowo jej ekstrawertyczna wylewność i poczucie humoru.

Ma jeszcze jedną cechę, której zazdrościć jej mogą szczególnie kobiety (te nie-piątkowe). Przedstawicielki (i przedstawiciele) tej wibracji nie dość, że bardzo długo wyglądają młodo, to jeszcze po mistrzowsku potrafią sami się odmłodzić, nie korzystając z usług kosmetyczki i chirurga plastycznego. 

Piątka pozytywna ceni wolność, postęp, różnorodność, jest wyrozumiała, elastyczna, przejawia szeroki intelekt, kocha zdobywanie wiedzy. Poza tym jest to dobry i życzliwy obserwator.

No cóż, w ludziach mieszają się różne, często przeciwstawne cechy, dzieje się to często w obrębie charakteru jednej osoby. Zatem:

Czym charakteryzuje się negatywna Piątka?

Niespokojny to osobnik i nie budzi zaufania.

Często ulega swoim namiętnościom i nie zważa na żadne skrupuły. Typ myśliwego w stałej pogoni za coraz to nową zdobyczą (np. Don Juan).

Negatywna Piątka bez zawahania zniszczy czyjś związek, odbierze komuś spokój, by tylko zaspokoić własne cele, bez oglądania się na skutki.

Intryga i „mącenie” jest jej sposobem działania pośród ludzi, których chce wykorzystać.

Negatywna Piątka jest nieodpowiedzialna, większość spraw odkłada na później. Nieuważna                    i roztargniona, myli imiona, nazwiska i nazwy. Cechują ją: samozadowolenie,  nieprzemyślane działania. zły smak. Ekstremalnie negatywne cechy to: samowola, perwersja, przesadna wolność, alkoholizm, nadużycie seksu, przesadne mniemanie o sobie. Może dość tego, mówimy przecież o przypadkach skrajnych!

Jest jeszcze tzw. punkt środkowy, czyli życie szare i jednostajne, „mroczność duszy”, całkowity brak środków materialnych, niestałość i uleganie niskim popędom.

U Pitagorejczyków Piątka była symbolem zaślubin. (I słusznie, ponieważ liczba 5 oznacza płodność, mnożenie się.)  Aby małżonkom się wiodło, panna młoda powinna zaprosić na ślub pięć swoich towarzyszek, a pan młody – pięciu mężczyzn.

Jeśli urodziłeś/aś się 5. dnia miesiąca:

Łatwo się dostosowujesz do otoczenia, ale także masz łatwość chwalenia … siebie! Dziewczyno, kobieto kochasz biżuterię, często wręcz obwieszasz się nią! Posiadasz wyobraźnię, jesteś więc wszędzie w swoich marzeniach i planach! ! Umysł masz wszechstronnie rozwinięty, chociaż rzadko kiedy zdarza się, abyś był/a ekspertem w jakiejś dziedzinie. Lecz właśnie dzięki tej powierzchowności jesteś ozdobą towarzystwa. W Twoim życiu wszystko dzieje się dla Ciebie szybko. To jest dla Ciebie smakiem życia. Inni nie nadążają, czasem gonią Cię z zadyszką, czasem odpuszczają: Niech sobie leci!                                  Twoim hasłem jest WOLNOŚĆ. Jesteś gotów/gotowa o nią zawalczyć… albo odejść z miejsca, gdzie czujesz, że masz spętane skrzydła. Sukcesy możesz odnosisz w zawodzie adwokata. Małżeństwo? No… skoro już trzeba kiedyś… Prawdę mówiąc, ciężko Cię zawlec do ołtarza, bowiem nie lubisz się do niczego zmuszać i w niczym ograniczać. Przysięgi a potem kompromisy małżeńskie to nie Twój koloryt, nie Twoja bajka…

Ciekawie prezentuje się charakterystyka Piątek, kiedy liczba ta jest wynikiem zsumowania i zredukowania do jednej liczby wibracji liter imion i nazwiska. Załączam tabelkę i zapraszam do zabawy:

Literom A, Ą, J, S, Ś jest przypisana cyfra 1.

Literom B, K, T jest przypisana cyfra 2.

Literom C, Ć, L, Ł, U jest przypisana cyfra 3.

Literom D, M, V, jest przypisana cyfra 4.

Literom E, Ę, N, Ń, W jest przypisana cyfra 5.

Literom F, O, Ó, X jest przypisana cyfra 6.

Literom G, P, Y jest przypisana cyfra 7.

Literom H, Q, Z, Ż, Ź jest przypisana cyfra 8.

Literom I , R jest przypisana cyfra 9. (Źródło: Wikipedia)  

Pamiętacie, Państwo Czwórkę? Piątka to zupełnie inny typ charakteru: jest to osoba prezentująca znaczną nerwowość, stan napięcia, niecierpliwa, niespokojna, impulsywna. Chętnie podejmuje ryzyko (także - hazard). Kocha zmiany i różnorodność. (Niech się dzieje co chce, byleby się działo!)

Wszelka rutyna i spętanie budzi niechęć Piątki, a do odpowiedzialności ma ona stosunek, powiedzmy, luźny… Elastyczna, pomysłowa i wszechstronna, próbuje wszystkiego, ale w niczym nie osiąga doskonałości.

Niełatwa w pożyciu, bo porywcza i kapryśna a przy tym pobłażliwa dla siebie. Jest jednak pełna życia i magnetyzmu, a jej życie uczuciowe jest z reguły intensywne, różnorodne i nieustabilizowane. Zmysłowość i niestałość, ciągłe zmiany zainteresowań mogą stać się torturą dla osób statecznych, solidnych i spragnionych stałych związków. Rozwiązania są dwa: mądra tolerancja albo rozwód.

  


Zawody dla Piątki? Najlepiej pracują, gdy są wśród ludzi. Są to urodzeni podróżnicy, marynarze,  geografowie, sportowcy, piloci, myśliwi, kaskaderzy i reporterzy.

Łatwo nawiązują kontakty z ludźmi, co  pozwala im efektownie zajmować się dziennikarstwem, reklamą i fotografiką.

Jeśli poświęcą się sztuce, są dobrymi producentami filmowymi, dyrektorami teatrów, pisarzami, tancerzami, kompozytorami i dyrygentami.                                                                                                                          Wyróżniają się jako maklerzy giełdowi, sprzedawcy, komiwojażerowie, interesują się doradztwem prawnym.

Piątki mogą się wybić jako adwokaci, detektywi, agencji tajnych służb, politycy i urzędnicy państwowi. Jako szefowie są nieco zaskakujące, ponieważ pod wpływem nadmiaru problemów stają się chimeryczne, choleryczne, powodując napięcia i niezadowolenie wśród podwładnych. 
Jak prezentuje się pozytywna Piątka?

Na pewno przyciąga uwagę, wyróżnia się z ogółu, ma poczucie humoru. Często ma jakieś dysproporcje w budowie. Lubi mocne, ostre kolory, śmiałe fasony i niezwykłe kombinacje.

Jak prezentuje się negatywna Piątka?

Ubrana w krzykliwe, dziwaczne kolory. Uwielbia ozdoby, ale niekoniecznie gustowne. Kobiety noszą bardzo mocny, przesadny makijaż.

Jeśli w Twoich imionach i nazwisku brakuje liter: E, Ę, N, Ń, W …

Wygląda na to, że przerabiasz deficyt energetyczny, który powstał w wyniku braku przystosowania i tolerancji w jednym lub kilku z Twoich wcieleń. Mogło być tak, ze skupiony na swoich potrzebach byłeś/aś ślepy/a na to, że wokół Ciebie istnieją ludzie, z którymi trzeba nie tylko rozmawiać, ale także koegzystować. Nie widziałeś/aś także potrzeby zauważenia faktu, że istnieje rzeczywistość poza naszymi zmysłami, lekceważyłeś/aś wszystko to, czego nie można dotknąć czy zobaczyć.

Obecnie gonią Cię różne zadania do wykonania, jedno za drugim, nagłe, bez wytchnienia,  żebyś się ocknął/ocknęła. Ucz się dużo o świecie i ludziach, zrozum, co znaczy człowiek, społeczeństwo, naród, naucz się współżyć z ludźmi. Zbliż się do swojej rodziny i postaraj się ją poznać, dogadywać się ze swoimi bliskimi.  Poznaj świat, który istnieje poza zmysłami, zgłębiaj jego prawa. Bądź otwarty/a na zmiany, na informacje, na propozycje, na ludzi.

 

Jeśli suma liczb wchodzących w datę Twojego urodzenia daje liczbę 5:

Twoim Przeznaczeniem jest WOLNOŚĆ.

Bądź zawsze przygotowany/a na częste zmiany i nieoczekiwane wydarzenia w życiu. Twoim zadaniem jest przepracowanie w swoim życiu wszelkich aspektów pojęcia wolność

Przechodzisz przez doświadczenia, ucząc się, w jaki sposób korzystać ze swobody, żyć pełnią życia a jednocześnie nie ograniczać innych, nie krzywdzić ich, nie naruszać ich terytorium.  Prawidłowe korzystanie z wolności oznacza także uwolnienie się od stereotypów błędnego postępowania a także schematów kreowania powtarzających się w życiu sytuacji, które przywołują dyskomfort w postaci poczucia ograniczenia. Naucz się dobrze rozumieć ludzi z różnych warstw społecznych oraz staraj się poznawać motywy ich postępowania.

Powinieneś/Powinnaś być elastyczny/a. Wybieraj tylko to, co nosi znamiona postępu i co służy rozwojowi świata w aspekcie moralnym i etycznym. Uwierz w to, że nie musisz przywiązywać wagi do spraw materialnych – wszystko samo się ułoży, o ile nie będziesz kreować negatywnych scenariuszy... Różnorodne doświadczenia i różne, często zmieniające się okoliczności będą wymagały od Ciebie PRZYSTOSOWANIA.

Twoim żywiołem jest POWIETRZE (związane z rozumem, myśleniem).

KIERUNEK działania – WSZĘDZIE.

Opracowanie autorskie: Anna Małgorzata Bogusz