Google+ Followers

sobota, 19 października 2013

Wioletta – Violetta znaczenie Twojego imienia


 
 
 

Wioletta – znaczenie Twojego imienia

Czy wiesz o tym, że Twoje imię mówi o Tobie bardzo wiele? Faktycznie prawie wszystko…

Nadano Ci imię Wioletta. Co to znaczy?

Pierwsza litera Twojego imienia W jest bardzo silna, dodatkowo występuje ona w mocnej pozycji, na pierwszym miejscu, co nie tylko nasila jej moc, ale i wyznacza sposób reagowania na świat.  W związku z siłą tej litery wszystko, co w sobie nosisz, co mówisz i co robisz ma wielką moc.

Zgromadziłaś w swojej duszy wielką moc, zarówno dobra, jak i zła. Masz ogromną rozpiętość charakteru, co sprawia, że możesz zarówno błyskawicznie i skutecznie pomóc komuś, jak i zza węgła – zaszkodzić. Istnieje w Tobie także pewna tendencja do autodestrukcji. Spokojnie! To nie muszą być jakieś drastyczne zachowania, wystarczą złe nawyki żywieniowe, niezdrowy tryb życia.               Wpisane są w Ciebie przeżycia na miarę Twoich dużych możliwości. Dlatego tak trudno osiągasz szczyty, a jednocześnie stale podąża za Tobą ryzyko porażki.

Litera W nadaje Ci ogromną ruchliwość w sferze duchowej – zwiedzasz  teoretycznie wszystkie obszary  życia.

W swoim życiu odczuwasz nieustanny przymus, by dawać z siebie coraz więcej, dlatego jeżeli nie będziesz pracować – wpadniesz w sidła egoizmu, zarozumiałości i samouwielbienia.

Charakteryzuje cię duma, masz duże poczucie godności. Posiadasz liczne zdolności, zręczne ręce, jesteś dobrym diagnostą, a w swych pragnieniach i miłości – zdecydowana i uparta. Lubisz dawać rady i jesteś dobrą nauczycielką. Dobrze czujesz się w systemie uporządkowanym, chętnie żyjesz zgodnie z przepisami.

Uważaj na nadciśnienie (naucz się pracy z emocjami). 

Prędzej czy później staje w Twoim życiu dylemat: Niebo czy Ziemia? Sama wybierasz w kręgu jakich spraw chcesz żyć i co dla ciebie jest priorytetem.  

Potrafisz dogadać się z ludźmi, ułożyć, sympatycznie i prawie niepostrzeżenie zadomowić się w kręgu towarzyskim.  

Jesteś – pomimo swojej emocjonalności -  uosobieniem spokoju, równowagi, koncentracji, a co ważne – posiadasz zrozumienie człowieka, potrafisz nieść ukojenie.

Wolę masz silną, żeby nie powiedzieć – upartą. Proszę, zdaj sobie sprawę z tego, że w niejednym związku możesz przegrać, jeśli nie nauczysz się sztuki kompromisu.

W miłości jesteś oddana i kochająca bez reszty, jednakże jeśli twoje uczucia zostaną zranione, biada temu, kto ci to uczynił!   

Kiedy Twoi znajomi proponują ci udział w jakimś spontanicznym przedsięwzięciu, na ogół zajmujesz pozycję obserwatora. W każdym razie, zanim wejdziesz w proponowane Ci przedsięwzięcie, wolisz się przyjrzeć, ale gdy już zaczniesz uczestniczyć, stajesz się bardzo cenna jako uczestniczka i nawet obejmujesz kierownictwo, chociażby nad jakimś odcinkiem działań. Można wtedy na Tobie polegać.

Masz ciekawy dar: pogadasz z kimś, popytasz, zbadasz sytuację i otrzymujesz: jakiś gratis, gadżet, bonus, nagrodę, trafia się okazja nie z tej ziemi itp.  

Co może bardzo przeszkadzać ci w życiu? Ciągłe napięcie, ponieważ za często kontrolujesz się, zastanawiając się, co o tobie pomyślą.  Powiedziałabym: Nie męcz się tak. Ale wiem, że raczej to nie pomoże…

Zwykle na zakończenie rozmowy czy spotkania stawiasz mały akcencik od siebie.

A czym różni się od Wioletty Violetta?

Zacznijmy od tego, że V jest najsilniejszą literą w alfabecie. Wygląda jak ostrze pługa i tak jest. Ten, kto ma literę V na pierwszej pozycji pierwszego bądź jedynego imienia, ten z mocą orze ziemię ludzkiego umysłu, aby zasiać ziarno. Z tą literą nie ma żartów, życie wcale nie jest łatwe! Za to bardzo ciekawie!  

Litera V stawia cię w klasie mistrzowskiej! Jesteś indywidualistką gotową podjąć każde ryzyko, a także wiecznym wagabundą, włóczęgą, chociażby w myślach. Bywa, że zostajesz wciągnięta w wielkie sprawy, zadania, w coś wielkiego, coś niezwykłego, chociaż jesteś „zwyczajną” dziewczyną, „zwyczajną” kobietą. Możesz się jednak w tym zagubić. Lubisz sensacje, żyjesz nimi, one cię nakręcają. Odcięcie Cię od sensacji powoduje nawet depresję, ponieważ dla Ciebie każda nowość jest pożywką. Masz ogromną wewnętrzną potrzebę, aby Cię doceniano. Bywa tak, droga Violetto, że przez tę arcymocną literę czujesz się przytłoczona przebiegiem wydarzeń, sytuacjami, w jakich się znajdujesz, myślisz o sobie, że „nie pasujesz”, nie jesteś adekwatnie przygotowana do tego, przez co przechodzisz. Bywa tak, gdy słabe są inne aspekty Twojej osobowości. Wówczas imię Violetta jest jak sukienka starszej siostry założona przez pięcioletnią dziewczynkę…

Podobnie jak Wioletta – posiadasz dużą rozpiętość charakteru i tendencję do samozniszczenia, a także skrajność w miłości.

Jesteś raczej ostrożna i cierpliwa, a silnym bodźcem jest dla Ciebie poszukiwanie wiedzy. Twój krytycyzm czyni z ciebie perfekcjonistkę. Potrzebujesz chwil wyciszenia i spokoju, by oddać się przemyśleniom.

Kiedy kochasz, a jest to główna motywacja Twojego życia, wzrastają w Tobie wewnętrzne wartości. Możesz być nadwrażliwa, kłótliwa, zdolna do irytacji i pesymizmu, o ile realizujesz się po ciemniejszej stronie mocy!     

Jesteś osobą bardzo emocjonalną, ale potrafisz stać się uosobieniem spokoju, równowagi, koncentracji. Wszystko głęboko penetrujesz i masz zrozumienie człowieka. Podobnie jak Wioletta, możesz przynieść sobie rozczarowanie i gorycz w związku, jeśli nie nauczysz się kompromisu, jeśli nie zrezygnujesz z uporu i obstawania przy swoim zdaniu. Realizując negatywną stronę swojego charakteru, popadasz w negację, niezadowolenie i smutek.

Wolisz rolę obserwatora niż uczestnika. Nie jesteś zainteresowana działaniem spontanicznym. Jeśli już dasz się pozyskać do realizacji jakiegoś przedsięwzięcia, dajesz znaczący wkład i można na Tobie polegać.  

Jest jeszcze jedna oboczność imienia: Violletta. Tutaj niechęć do spontanicznych poczynań i niespodzianek może być tak duża, że dana osoba woli cały czas stać w narożniku i przyglądać się, co i jak ludzie robią.  

Masz w sobie specyficzny magnes, który przyciąga do ciebie korzyści materialne. Dzięki penetrowaniu, dociekaniu, dopytywaniu, szperaniu itd. Przychodzą do ciebie korzyści na planie materialnym: okazje, bonusy, gratisy, gadżety. Taki radosny „materializm z duchem”.

Im wyżej jesteś, jeśli chodzi o poziom rozwoju duchowego, tym bardziej się kontrolujesz i z tego powodu żyjesz w dużym napięciu. Nie powiem Ci: Wyluzuj!, ponieważ jest to prawie niemożliwe, jednakże wiedz o tym, i ...trochę wyluzuj!

Drogie Wiole, Viole i Viollunie, ponieważ w niektórych kalendarzach dzisiejszy dzionek opiewa Wasze imieniny, życzę Wam, abyście przeżywały swoje życie pięknie, radośnie i szczęśliwie.

Anna

 


 

Opracowanie autorskie: Anna Małgorzata Bogusz